Zpět do obchodu

Registrace

LED světelné zdroje

Náhrady klasických zdrojů - žárovek, zářivek a výbojek

LED žárovky mají kromě úspory energie a velmi dlouhé životnosti i spoustu dalších výhod, mezi které patří odolnost a bezpečnost. LED žárovky jsou ideálním světelným zdrojem pro regulované osvětlení. Ke stmívání LED žárovek jsou používány stejné stmívače, jako pro klasické vláknové žárovky.

K velké výhodě LED žárovek patří také to, že při použití regulace (stmívač), se barva světla při různě nastavené intenzitě osvětlení u LED žárovek nemění, zatímco u klasických žárovek při snižování napětí (stmívání) světlo stále více přechází do červena.

LED žárovky mají ale i další výhody, mezi které patří absence vyzařování světla v ultrafialovém a infračerveném spektru a dále nízká povrchová teplota LED žárovek, takže se o ně nikdy nespálíte.

Náhrady klasických stolních a pomocných lamp a zdrojů

Ti co používají doma LED osvětlení, dokáží sami posoudit výhody tohoto typu zdroje světla oproti klasickým žárovkám. Ceny těchto LED žárovek jsou oproti klasickým vyšší, ale pokud umí člověk počítat, tak dokáže ušetřit až několikanásobně elektrickou energii.

Stačí se podívat na následující příklad. Vezmeme si klasickou 100W žárovku a LED žárovku 10W. Cena 100W žárovky je 22Kč, cena 10W LED žárovky je 70Kč (cena je různá dle typu). V průměru budeme svítit 6 hodin denně. Za den spotřebuje klasická žárovka 0.6kWh, za rok to dělá 219kWh, což je při ceně 4 Kč za 1kWh 876 Kč.

Nyní si vezmeme 10W LED žárovku, která je 10x úspornější a tedy za rok zaplatíme 88Kč. Úspora u jedné LED žárovky dělá tedy dohromady 789Kč. Za 10 let používání uspoříme 7890Kč, což se zdá až neuvěřitelná částka. Pokud si vezme v úvahu, že takto vyměníme LED žárovky v několika pokojích, pracovně, koupelně a kuchyni, tak se dostaneme už na velmi vysoké částky, které můžeme ušetřit. Počáteční investice jsou sice vysoké, ale návratnost je již po jednom roce používání.

LED pro designové a reklamní účely

Moderní a úsporné LED osvětlení díky jejich nepřekonatelnému poměru cena/výkon využívají automobily, historické památky i celá města. LEDky však mají místo i v byznysu, který chcete zviditelnit. Zvlášť, pokud chcete, aby vaše značka/zboží bylo vidět z nějakého důvodu i po osvětlení, jsou LED zářivky a zářivky bezkonkurenčně nejlepší volbou.

Můžete svůj podnik kvalitním osvětlením jednak ochránit proti zlodějům, ale zároveň si vaší nabídky každý kolemjdoucí všimne. Zvlášť u nás, kde stále tvoří drtivou většinu pouličního osvětlení zastaralé halogenové lampy, nebudou mít vaše chytře použité LED zářivky prakticky žádnou konkurenci.

LEDky si díky své popularitě a specifickým vlastnostem pomalu a jistě nacházejí cestu i do světa luxusu, prvotřídního designu a vysokého životního standardu.

Můžete svůj podnik kvalitním osvětlením jednak ochránit proti zlodějům, ale zároveň si vaší nabídky každý kolemjdoucí všimne. Zvlášť u nás, kde stále tvoří drtivou většinu pouličního osvětlení zastaralé halogenové lampy, nebudou mít vaše chytře použité LED zářivky prakticky žádnou konkurenci.

LED příslušenství - stmívače a ovladače

Led stmívač neboli napěťový regulátor snižuje intenzitu osvětlení.

Stmívač Vám po zapojení mezi zdroj a led pásek umožní prostřednictvím tlačítek přímo na stmívači regulovat intenzitu světla. Tlačítky lze dále přepínat mezi různými programy problikávání a měnění intenzity světla, jejichž rychlost lze také ovládat.

 

Pro nákup LED osvětlení a příslušenství využijte náš e-shop www.TopLux.cz

Cena

99100
199100
ezs intro Kód: 102
1 položek celkem
Zpět do obchodu