Zpět do obchodu

Registrace

Světelné zdroje

LED světelné zdroje

Úsporné náhrady klasických zdrojů - žárovek, zářivek, výbojek a halogenů

LED žárovky jsou dnes již velice rozšířené a kromě obrovské úspory energie, dosahující až 90%, dosahují mnohem delší životnosti a vynikají také bezporuchovým provozem. Základní dělení je podle typu patice E40, E27, E14, GU10, MR16, G4, R7S, G9.

Nejprodávanější

V naší nabídce naleznete i nejnovější produkt pro nahrazení žárovek v klasických stropních přisazených svítidlech, jsou to LED MODULY.

Jsou to kruhové ploché světelné zdroje, které jsou ve spodní části osazeny magnetickými úchyty, které přichytí modul ke kovové základně svítidla. Dosahují úžasné rovnoměrnosti osvícení celého krytu, bez tmavých skvrn a díky ideálnímu rozložení, po celé ploše svítidla, je jejich světlo příjemně intenzivní, bez faktoru oslnění.

Nejprodávanější

Velice populární, pro vytvoření příjemné světelné atmosféry v pohodlí domova, jsou LED žárovky ovladatelné pomocí telefonní aplikace pro chytrou domácnost, které jsou stmívatelné a lze u nich nastavit jakoukoliv barvu světla (RGB+CCT).

LED žárovky nevyzařují škodlivé světlo v ultrafialovém a infračerveném spektru a také mají nízké provozní teploty, což znamená, že se o ně, při výměně, nikdy nepopálíte.

LED trubice T8 - náhrada za klasické zářivky

Délky:  60cm   90cm   120cm   150cm

Velice účinou zbraní, na snížení spotřeby elektrické energie, je výmměna starých zářivek za úsporné LED trubice. Touto jednoduchou výměnou, při velice nízké vstupní investici, dokážete ušetřit až 70% výdajů na osvětlení. V některých provozech lze dosáhnou návratnosti vstupní investice už za neuvěřitelné 3 měsíce, při dnešních cenách energií.

Nejprodávanější

Klasické zářivky naleznete v celé škále komerčního i veřejného využití, kde se dnes, kvůli úsporám, přechází na energeticky šetrný provoz s LED trubicemi. Zářivky mají stroboskopický efekt, což je rychlé blikání, které je téměř nepostřehnutelné lidským okem a při dlouhodobém působení má velký vliv na pocit únavy člověka. Tento efekt lze vidět přes kameru mobilního telefonu, kde se odhalí v celé své kráse. U kvalitních LED trubic je vyzařované světlo souměrné a tudíš se budete pod ním cítit lépe. Zářivky navíc obsahují zdraví škodlivé látky a vyzařují ultrafialové a infračervené světlo, které má špatný vliv na pleť a vypadávání vlasů.

Nejčastější využití v provozech:

  • školy: učebny, odborné třídy, kabinety, chodby, cvičebny a tělocvičny
  • úřady: kanceláře, přepážky, recepce, čekárny...
  • zdravotnictví: polikliniky, nemocnice, pohotovosti...
  • kancelářské budovy: zasedací místnosti, jednací sály...
  • veřejný sektor: vlaková a autobusová nádraží, nástupiště a průchody, metro...
  • komercní využití: obchody, prodejny, obchodní centra a pasáže, garáže...
  • průmysl: montérny, výrobní a prodejní haly, velké sklady...

Díky rychlé návratnosti na ušetřené energii a nesrovnatelně zdravějším účinkům na lidský organismus, doporučujeme výměnu neodkládat a začít s ní ihned.

Náhrady klasických stolních lamp a pracovních světel

Všichni, kteří již používají doma nebo v práci LED osvětlení, si dokáží sami dobře spočítat výhody tohoto typu zdroje světla oproti klasickým žárovkám. Pořizovací ceny LED žárovek jsou již téměř srovnatelné se starými žárovkami, ale cena za jejich provoz se dokáže snížit až o 90%, což vám ušetří nemalé výdaje na domácnost.

Pro představu následující příklad na provozu klasické 100W žárovky, v porovnání s alternativní LED žárovkou s příkonem 10W. Cena LED alternativy je cca. 89Kč (cena se může lišit, dle typu). V průměru budeme svítit 6 hodin denně. Za den spotřebuje klasická žárovka 0.6kWh, za rok to dělá 219kWh, což je při ceně 6 Kč za 1kWh, neuvěřitelných 1314 Kč.

LED alternativa s příkonem 10W, je 10krát úspornější a její provoz nás vyjde na pouhých 132 Kč/rok. Úspora při provozu jedné LED žárovky je tedy 792 Kč/rok a tudíš se nám vrátí pořizovací cena téměř 9krát. Při průměrné životnosti 10 let (30.000 hodin), ušetříme 7920Kč, což už neni zanedbatelná částka. Pokud takto vyměníte žárovky v celém domě, ušetříte si nemallé výdaje na vyúčtování ektrické energie.

LED MODULY pro reklamní účely

V reklamních poutačích, banerech a výstrčích se dříve používaly fluorescenční zářivky, které se musely často servisovat a jejich drahý provoz se ještě prodražoval na častých výměnách blikajících či nefunkčních zdrojů. Nyní se používají moderní a spolehlivé LED moduly, pro zadní nebo boční svícení, vysokou odolností proti vniknutí vody a vlhkosti s krytím IP65. Díky nepřekonatelnému poměru výkon/cena, se využívají nejen pro reklamní účely. Při využití soumrakových spínačů, nebo ASTRO hodin do rozvodny, lze docílit maximální úspornosti na světelném provozu, lze tak automatizovat osvětlení až po setmění a zviditelnit tak svoji firmu.

Kvalitně a dostatečně osvětlený podnik tak ochráníte i proti zlodějům, ale hlavně vaši společnost nebo prodejnu nepřehládne žádný kolemjdoucí. Správně zvolená barva světla, nebo světelný mod, může ještě zdůraznit vaši reklamu.

LED osvětlení, si hlavně díky dostupné pořizovací ceně a rychlé návratnosti na úspoře energie, získává příznivce i v řadách dřívějších konzervativních odpůrců.

LED příslušenství - stmívače a ovladače

Pro vysvětlení - Led stmívač je napěťový regulátor, který snižuje intenzitu osvětlení.

Komponent pro stmívání se zapojuje, při nízkém napětí 12V až 24V, mezi trafo a napěťový LED pásek či svítidlo a umožní vám regulovat jas osvětlení, intenzitu světla. U silových produktů, jako jsou stmívatelné LED žárovky, se používají TRIAKOVÉ stmívače, které fungují na seřezávání vln sinusoidy.

 
 

Záznamy nebyly nalezeny...

Zpět do obchodu